پلاگین آپلود فایل در محتوا با فیلدهای سفارشی

پلاگین آپلود فایل

قطعا برای شما هم پیش آمده که نیاز داشته باشید فایلی را داخل مطالب سایت خودتان آپلود کنید و داخل محتوای سایتتان به نحوی مناسب در اختیار خواننده قرار دهید و یا نیاز باشد که کاربر شما تصویر یا فایلی را در سایت شما آپلود کند. برای این کار راه های زیادی هست ولی شاید یکی از بهترین راه ها استفاده از پلاگین آپلود فایل با فیلدهای سفارشی جوملا باشد. با این فیلدهای می توانید انواع تنظیمات دلخواه و امکانات متنوع را به سایت خود اضافه کنید.

با استفاده از فیلدهای سفارشی می توانید هر کجای سایت که این فیلدهای سفارشی پشتیبانی می شود امکانات و عملکردهای دلخواه را اجرا کنید. به صورت پیشفرض فیلد های سفارشی متنوعی داخل جوملا قرار دارد ولی پلاگینی که برای آپلود باشد وجود نداشت که بلاخره یک توسعه دهنده آن را ایجاد کرد و ما امروز برای شما پلاگین آپلود فایل با فیلد سفارشی را معرفی می کنیم.  

ابتدا پلاگین آپلود فایل را از اینجا دانلود کنید و از طریق صفحه نصب افزونه ها در سایت خود نصب کنید. نصب این فیلد شفارشی مانند نصب یک پلاگین ساده جوملاست و بعد از نصب در قسمت پلاگین ها نمایش داده خواهد شد. پس از نصب موفقیت آمیز پلاگین را یافته و فعال نمایید.

پس از فعال  سازی از طریق بخش فیلدهای سفارشی یک فیلد مختص این پلاگین ایجاد کنید و به مجموعه دلخواه خود در سایت اختصاص دهید. اگر هنوز با روش ایجاد فیلد های سفارشی در جوملا آشنا نیستید پیشنهاد می کنم به دیگر آموزشهای ما در سایت سری بزنید و آنها را مطالعه کنید یا به کانال یوتیوب و یا آپارات ما رفته و ویدئو های آموزشی مرتبط را ببینید.

شاید برای شما جالب باشد :

ماژول فیلدهای سفارشی جوملا 4 | گنج پنهان جوملا

توجه داشته باشید، همانطور که در ابتدا هم گفتیم می توانید با استفاده از این پلاگین فیلد سفارشی به قسمت عضویت و پروفایل کاربران نیز فیلدی اضافه کنید. 

پلاگین آپلود فایل  

بعد از این کار وقتی که مطلبی را تهیه می کنید و نیاز است فایلی را برای دانلود در اختیار خوانندگان سایت خود قرار دهید از طیق این پلاگین و فیلد ایجاد شده فایل خود را در داخل هاست خود آپلود کرده و مطلب را منتشر می کنید. حال کاربر شما میتوانید از داخل سایت به پان فایل دسترسی داشته و آن را دانلود کند. توجه داشته باشید فقط فایل هایی که پسوند های مجاز به استفاده در سایت را داشته باشند می توانید با این پلاگین آپلود فایل در مطلب و سایت خود  بارگزاری کنید. 

یکی از ویژگی های مثبت این پلاگین آپلود فایل استفاده از امکان فیلدهای سفارشی خود جوملاست و ویژگی مثبت دیگر آن قابلیت استفاده در سایت های نسخه 3 و 4 است . یعنی شما هم میتوانید از آن برای سایت جوملا 3 خود استفاده کنید و هم اینکه در سایت های جدید که با جوملا 4 طراحی می کنید استفاده کنید. 

 

ما در سایت مطالب دیگری نیز در مورد قابلیت جذاب فیلد های سفارشی جوملا داریم که پیشنهاد می کنیم حتما آنها را نیز از منو " آموزش ها " مطالعه کنید. حتما به شما برای حرفه ای تر کردن سایت و عملکرد آن کمک خواهند کرد.