نمایش آمار کاربران آنلاین به همراه اسامی در سایت جوملایی

آمار کاربران

 اگر مدیر یک سایت هستید اطلاع از این که چند نفر کاربر آنلاین یا بیینده در حال حاظر در سایت شما حاضر هستند و در حال مطالعه مطالب سایت شما هستند بسیار جذاب خواهد بود. خود جوملا به صورت داخلی یک ماژول دارد که نمایش آمار کاربران آنلاین را انجام می دهد ولی ماژولی که اینجا معرفی می کنیم اسامی کاربران وارد شده به سایت که آنلاین هستند را نیز نمایش می دهد.

فرض کنید یک سایتی دارید که به صورت آنلاین خدماتی را به کاربران ارائه می کند و می خواهید کنترل کنید ببینید افرادی که برای پاسخ دهی و انجام کارها باید در سایت آنلاین باشند آیا در سایت حضور دارند و لایگن کرده اند یا نه ؟ این ماژول بدون نیاز به اینکه شما وارد بخش مدیریت سایت شوید از آمار کاربران آنلاین مطلع شوید. کاربرد دیگر این ماژول می تواند به عنوان راهنمای کاربر باشد. مثلا یک سایت خدماتی دارید و فقط پشتیبان شماره 1 باید به کار شما رسیدگی کند. پس کاربر سایت را چک می کند و در صورتی که اون فرد در سایت آنلاین بود تیکت پشتیبانی را ارسال یا پاسخ را چک می کند.

به صورت کلی این ماژول به صورت های مختلف زیر  آمار کابران  را نمایش می دهد .

 مدل های مختلف نمایش آمار کاربران :

  •   فقط تعداد مهمان ها و کاربران آنلاین را نمایش می دهد.

همانند تصویر زیر فقط نمایش میدهد که چند نفر کاربران مهمان و چند کاربر عضور در سایت دارید. این مدل فقط مناسب اطلاع از آمار لحظه ای سایت شما است.

آمار کاربران مهمان و آنلاین

  • فقط اسامی کاربران آنلاین را نمایش می دهد.

همانند تصویر زیر فقط نمایش می دهد که نفراتی که آنلاین هستند چه کسانی اند و اسامی آنها در لیست نمایش داده می شوند.

آمار کابران آنلاین عضو

  • نمایش همزمان تعداد  آمار کاربران آنلاین مهمان و عضو در سایت به همراه اسامی آنها.

همانطور که در تصویر زیر می بینید در سطر اول آمار کاربران مهمان و عضو در سایت نمایش داده می شود و در ادامه اسامی کاربران آنلاین را نیز نمایش می دهد.

آمار کابران آنلاین مهمان و عضو با لیست اسامی

  • نمایش تعداد کاربران آنلاین و عضو هایی که مربوط به یک گروه کاربری خاص هستند.

در تصویر زیر تعداد کاربران آنلاین و عضو دیده می شود و اعضایی از یک گروه کاربری خاص را که بیننده آمار در آن عضو هست را نیز به او نشان می دهد.

 آمار کاربران آنلاین و عضو گروه کاربری

 

این ماژول ساده می تواند با کمی خلاقیت در سایت مورد استفاده قرار بگیرد و باعث بهبود رابطه کاربری و افزایش رضایت کاربران مهمان و عضو سایت شما شود. برای مشاهده افزونه های مفید دیگری که در سایت برای شما معرفی کرده ایم لطفا وارد منو آموزش های سایت شوید و آنها را مطالعه کنید.

«« منو آموزش های سایت بناب هاست »»

 

 شما می توانید این ماژول را از سایت افزونه های جوملای جهانی با اطمینان دانلود و استفاده کنید. برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید:

«« دانلود افزونه نمایش آمار کاربران آنلاین»»